8/28/2014

Zaczyna działać wiza wakacyjna z możliwością pracy w Australii

Czyli mówiąc po ludzku working holiday visa ;-). Nie chce mi się pisać za dużo, ale dla zainteresowanych mały link do posłuchania:

http://www.polskieradio.pl/42/275/Artykul/1192447/


Jak my tu przyjeżdżaliśmy takich rarytasów nie było, może warto spróbować aby unikać potem rozczarowań, bo to kraj jak każdy ma swoje zalety i wady ;-).
Trzeba się spieszyć bo tylko 200 na rok jest (na razie).Zima odpuszcza, czas zacząć rowerowy trening, na szutrowym traku ;-)

3 komentarze:

  1. Fajnie, szkoda, ze juz taka stara jestem.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zima odpuszcza bo do nas na piechotę idzie... Pozdrawiam już jesiennie :)

    OdpowiedzUsuń
  3. A jakie kariery na tej wizie mozna robic w Australii? Tak 3 lata temu jakis minister rzady WA objechal UK i Irlandie namawiac do emigrancji do tego stanu, pelno pracy czeka na emigrantow, brakuje tradies i innych. Irlandczycy rzucili sie zalatwiac wizy, no bo kryzys maja. Teraz znajomy z Irlandi podeslal mi wiesci, z irlandzkich mediow jak to Irlandczycy stoja w kolejkach po darmowe jedzenie z pomocy spolecznej w Perth, pracy nie maja, niejeden by chcial wrocic do domu ale nie ma za co. Wrzucilem w google slowa kluczowe i wyrzucilo mi wiadomosc nt temat. Faktycznie, Irlandczycy w Perth pracy znalezc nie moga. Narzekaja ze nikt nich nie chce zatrudnic, pozostawiali stale prace w Irlandii, na tradies trzeba miec australijskie licencje czego minister nie byl laskaw powiedziec jak mowil ze potrzebuja elektrykow, hydraulikow, itp Czesc z nich przyjechala na wizach wakacyjnych z mozliwoscia pracy a czesc na stalych.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

relaks (8) emigracja (6) ekonomia (5) polityka (5) rekreacja (5) dylematy rodzica (4) pomoc socjalna (4) Boże Narodzenie (3) koszty życia w Australii (3) obywatelstwo (3) praca na emigracji (3) przyroda (3) wycieczki po Melbourne (3) życie na obczyźnie (3) akcje charytatywne (2) bezrobocie (2) ciekawostki z życia wzięte (2) cudowna Australia (2) dziwy natury (2) dźwięki z Australii (2) edukacja na emigracji (2) emigracja do Australii (2) komentarz polityczny (2) koszt domów (2) latawce (2) lato w Melbourne (2) muzeum (2) plaża (2) polityka emigracyjna (2) praca w AU (2) psychika emigranta (2) rok szkolny (2) rozrywka (2) szkoła (2) upały (2) wakacje w Australii (2) wspólnota (2) wycieczki za miasto (2) zarobki (2) zarobki w Australii (2) zasiłki socjalne (2) życie na emigracji (2) Australijskie wina (1) Wielkanoc na antypodach (1) agencje pracy i pomocy społecznej (1) antyimigracja (1) ashcomb maze (1) badania (1) dodatki na dzieci (1) emigracja przez edukację (1) figury z piasku (1) footy (1) głosy ptaków (1) imigracja (1) inna droga do Australii (1) kookaburra (1) koszt życia w Melbourne (1) leczenie (1) mundurki szkolne (1) ogrody lawendowe (1) ogród botaniczny (1) owoce (1) podróze (1) porady emigracyjne. (1) pośrednictwo wizowe. (1) praca na outback (1) praca przy zbieraniu owoców (1) restauracje (1) styl życia (1) szkoła średnia (1) tenis (1) test medyczny (1) umowy o pracę (1) wiosna w Melbourne (1) wymagania zdrowotne na pobyt stały (1) wypoczynek (1) wystawa (1) węże (1) zabudowa wiktoriańska (1) zdrowe żywienie (1) złoto w Australii (1)