6/13/2014

Piłka nożna nie rządzi w Australii

Zaczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej. Australia o dziwo zakwalifikowała się do nich i jako kraj o najniższym rankingu obecny na takiej imprezie jest w zasadzie bez szans. Ciepłe komentarze w radio i prasie w rodzaju ankiet: ile bramek zdobędzie AU, zero, jedną, czy dwie ;-)? Czy teksty w rodzaju pierwsi pojechali (bo drużyna AU była pierwsz ana miejscu) i pierwsi opuszczą ten piękny kraj nie są tu obce. Jednakże nie mają one aż tak złośliwego charakteru jakby się wydawało, po prostu większość zdroworozsądkowo patrzy na możliwości naszej drużyny, bo piłka nożna w AU nie jest sportem popularnym dopiero zaczyna zdobywać pomału serca kibiców, ale z Footy i tak chyba nie ma szans, za mało bramek się strzela i za mało się leja na boisku ;-).
Więcej w kontekście mistrzostwa świata mówi się tu o Katarze który wygrał tą imprezę w 2022 roku, a AU była druga i to ich bardzo boli, wiedzą teraz ze  za mało łapówki dali hehe, no ale mleko się rozlało.
Tak miedzy nami nieźle szejkowie posmarowali, że taki kraj jak Katar dostał taka imprezę. Ludności tam prawie nie ma, gorąco jak cholera i jeszcze z racji religii przeklinać nie wolno, nie mówiąc o piciu alkoholu. No niech ktoś mi znajdzie kibica piłki nożnej który nie przeklina ;-). Pan Blatter chyba miał oczy zasłonięte przez zwały dolarów jakie na niego wysypali szejkowie aby tą imprezę dostać. Może nawet będą kibiców edukować i na wszywki za darmo dawać aby ktoś spełnił te warunki ;-)).

Poza tym dzięki szpiegostwu przemysłowemu wyszło, że główny stadion w Katarze będzie miał kształt ..... pochwy. To już chyba przesada i jak tu się nie napić czy choćby nie zakląć w tak pięknych okolicznościach przyrody ;-)).
Źródło independent.co.uk
U nas też pobudowali stadion dla piłki nożnej, ale także i dla rugby bo tu lubią obiekt wykorzystywać do maksimum, jakoś musi za niego zapłacić i najlepiej aby byli to kibice. Jest to pierwszy etap przygotowań do bycia organizatorem takiej imprezy, a na razie przygotują się na  Asian Soccer Cup.


No nic jutro pierwszy mecz z Chile, ale potem Hiszpania i Holandia, osobiście nie daje im szans, ale nadzieja zawsze gdzieś tam się kołacze, może ktoś ustawił mecze hehe.


3 komentarze:

  1. 2 mecze i mają już 3 bramki ;) Niewiele brakowało, a mieliby jeden punkt.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ale trzeba przyznać, że z Holandią zagrali bardzo dobrze :) trochę szkoda, że nie udało im się zdobyć punktu!

    OdpowiedzUsuń
  3. No chłopaki pokazują serce do walki ale też i spore już umiejętności, ta bramka Cahila jest cudowna. Może dadzą rade Hiszpanii ? Piłka jest okrągła a bramki są dwie hehe.

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

relaks (8) emigracja (6) ekonomia (5) polityka (5) rekreacja (5) dylematy rodzica (4) pomoc socjalna (4) Boże Narodzenie (3) koszty życia w Australii (3) obywatelstwo (3) praca na emigracji (3) przyroda (3) wycieczki po Melbourne (3) życie na obczyźnie (3) akcje charytatywne (2) bezrobocie (2) ciekawostki z życia wzięte (2) cudowna Australia (2) dziwy natury (2) dźwięki z Australii (2) edukacja na emigracji (2) emigracja do Australii (2) komentarz polityczny (2) koszt domów (2) latawce (2) lato w Melbourne (2) muzeum (2) plaża (2) polityka emigracyjna (2) praca w AU (2) psychika emigranta (2) rok szkolny (2) rozrywka (2) szkoła (2) upały (2) wakacje w Australii (2) wspólnota (2) wycieczki za miasto (2) zarobki (2) zarobki w Australii (2) zasiłki socjalne (2) życie na emigracji (2) Australijskie wina (1) Wielkanoc na antypodach (1) agencje pracy i pomocy społecznej (1) antyimigracja (1) ashcomb maze (1) badania (1) dodatki na dzieci (1) emigracja przez edukację (1) figury z piasku (1) footy (1) głosy ptaków (1) imigracja (1) inna droga do Australii (1) kookaburra (1) koszt życia w Melbourne (1) leczenie (1) mundurki szkolne (1) ogrody lawendowe (1) ogród botaniczny (1) owoce (1) podróze (1) porady emigracyjne. (1) pośrednictwo wizowe. (1) praca na outback (1) praca przy zbieraniu owoców (1) restauracje (1) styl życia (1) szkoła średnia (1) tenis (1) test medyczny (1) umowy o pracę (1) wiosna w Melbourne (1) wymagania zdrowotne na pobyt stały (1) wypoczynek (1) wystawa (1) węże (1) zabudowa wiktoriańska (1) zdrowe żywienie (1) złoto w Australii (1)