1/15/2014

Przygody z koleją ciąg dalszy

Troszkę mi się palce do klawiatury kleja od potu bo właśnie mam przyjemność uczestniczyć w maratonie gorąca jakie nawiedziło Melbourne, 4 dni po 40C i więcej, dzisiaj dzień drugi, ale większość ludzi ma już dosyć, globalne ocieplenie jednak żyje ;-).
Wspomnę więc naszą wycieczkę na kolejne starcie z koleją, teraz trochę większa niż te małe, ale też bardzo fajną. Chyba mam jakiś ukryty sentyment do kolejnictwa ;-)?
Pojechaliśmy na Puffing Billy . Czyli stuletnią kolejkę jaka przemierza malownicze wzgórza Dandenong.  Po krótce kolejka była zbudowana po to aby rozwinąć tereny wiejskie. Czy się to udało to trudno powiedzieć, ale kolejka została i dzięki zamiłowaniu do niej sporej grupy ludzi stanowi atrakcje turystyczna. Zamiłowanie tych ludzi do kolejnictwa jest ogromne bo są to w większości wolontariusze, emeryci ale i trochę młodych jak widziałem swój cza też tam poświęca. Tak tak ja wiem, że to wariaci bo pracują za darmo, jak większość z was myśli i sobie tak myślcie, my podziwiamy tych ludzi i chylimy czoła że chce im się chcieć. Rany, ale agresja mi się na mózg rzuciła, pewnie z tego upału ;-).

Po krótce przejażdżka trwa około godziny w jedna stronę i co tu dużo pisać mieliśmy fantastyczny dzień, a dzieci poznały trochę historii i prawdziwe maszyny napędzane parą i bez ekranów dotykowych. Poniżej parę zdjęć.

Załadunek w pośpiechu i lekkie zdziwienie, nie ma szyb w oknach i klimatyzacji ;-)

Obrazy przemykające przed oczami, dobrze że dinozaury śpią w ciągu dnia ;-)
Brak szyb okazał się atrakcją nie do opisania.
Most też stary.
A po dojechaniu do stacji końcowej można było się przewietrzyć nad pięknym jeziorem i oczywiście pozwiedzać ....... więcej kolejek tym razem w postaci ogromnej makiety w skali TT:


Stopień detali był oszałamiający:


Jedna rzecz była irytująca twórca tego dzieła jest z pochodzenia Austriakiem i cały czas puszczał te ich jodłujące melodie, można było oszaleć ;-).

Ale potem żarełko złagodziło ból uszu:

Oni też lubią coś z fast fooda ;-))
  i powrót Sapiącym Bilem do stacji początkowej.


To nie koniec mojej przygody z koleją, jeszcze nie raz się z nią spotkam bo to całkiem fajny środek transportu dla inwalidy, a jakoś tak mnie nosi i pozwiedzać tu i tam nadal mam ochotę.2 komentarze:

  1. Swietna wyprawa, a te upaly? Tylko pozazdroscic. Papuzki urocze, widzialam kiedys zielone na Majorce. Wiecej ich bylo niz krajowych wrobli. Cos niesamowitego. Pozdrawki. Pijcie duzo co by sie nie odwodnic :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ależ świetna przejażdżka! No i te paprocie drzewiaste.... Kocham je! Pozdrawiam . Zdrówka życzę. Marta

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

relaks (8) emigracja (6) ekonomia (5) polityka (5) rekreacja (5) dylematy rodzica (4) pomoc socjalna (4) Boże Narodzenie (3) koszty życia w Australii (3) obywatelstwo (3) praca na emigracji (3) przyroda (3) wycieczki po Melbourne (3) życie na obczyźnie (3) akcje charytatywne (2) bezrobocie (2) ciekawostki z życia wzięte (2) cudowna Australia (2) dziwy natury (2) dźwięki z Australii (2) edukacja na emigracji (2) emigracja do Australii (2) komentarz polityczny (2) koszt domów (2) latawce (2) lato w Melbourne (2) muzeum (2) plaża (2) polityka emigracyjna (2) praca w AU (2) psychika emigranta (2) rok szkolny (2) rozrywka (2) szkoła (2) upały (2) wakacje w Australii (2) wspólnota (2) wycieczki za miasto (2) zarobki (2) zarobki w Australii (2) zasiłki socjalne (2) życie na emigracji (2) Australijskie wina (1) Wielkanoc na antypodach (1) agencje pracy i pomocy społecznej (1) antyimigracja (1) ashcomb maze (1) badania (1) dodatki na dzieci (1) emigracja przez edukację (1) figury z piasku (1) footy (1) głosy ptaków (1) imigracja (1) inna droga do Australii (1) kookaburra (1) koszt życia w Melbourne (1) leczenie (1) mundurki szkolne (1) ogrody lawendowe (1) ogród botaniczny (1) owoce (1) podróze (1) porady emigracyjne. (1) pośrednictwo wizowe. (1) praca na outback (1) praca przy zbieraniu owoców (1) restauracje (1) styl życia (1) szkoła średnia (1) tenis (1) test medyczny (1) umowy o pracę (1) wiosna w Melbourne (1) wymagania zdrowotne na pobyt stały (1) wypoczynek (1) wystawa (1) węże (1) zabudowa wiktoriańska (1) zdrowe żywienie (1) złoto w Australii (1)