8/17/2012

Zakazali palenia, dali ognia nie?

Trochę ta wiadomość mnie wczoraj powaliła, chłopaki ostro poszli i zawalczyli z koncernami tytoniowymi ( a ci to maja kasę i prawników niezłych). Jednak się udało i przynajmniej paczki papierosów nie będą wyglądały przyciągająco, mają je zastąpić takie oto opakowania:


Muszę przyznać, że wyglądają "bardzo zachęcająco", pewnie jednak palaczy to nie do końca odstraszy, ale chociaż nie będzie to chodzący billboard reklamowy, jak to do tej pory było.
Choć łezka się w oku kreci jak przypomnę sobie film z kowbojami wyciągającymi paczkę Marlboro, było to "fajne" ale spowodowało jednak za dużo złego, papierosy to przecież czysta trucizna. 
Już Maryla Rodowicz śpiewała o tym że lepiej pic (ale nie za dużo) niż palić i taka prawda. czerwone wino to dobre źródło przeciwutleniaczy i paru jeszcze dobrych związków. 
No nic Ozzi pokazały pazurki i teraz pewnie się posypią kraje idące za ciosem. 
A szmuglerzy podrobionych papierosów zacierają ręce, teraz to będzie łatwo je zapakować, eehh.

2 komentarze:

  1. Faktycznie nowe paczki nie są zachęcające. Myślę, że zadziała to przede wszystkim na tych co dopiero mają chwycić po pierwszego papieroska. Starych i zagorzałych to już nic nie przestraszy bo oni to mają świadomość zła jakie niesie za sobą nałóg ale już ie mają sił by z nim walczyć lub chęci. Ot takie moje przemyślenia.
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  2. Lubie jak czytelnik wykazuje się przemyśleniem ;-))

    OdpowiedzUsuń

Etykiety

relaks (8) emigracja (6) ekonomia (5) polityka (5) rekreacja (5) dylematy rodzica (4) pomoc socjalna (4) Boże Narodzenie (3) koszty życia w Australii (3) obywatelstwo (3) praca na emigracji (3) przyroda (3) wycieczki po Melbourne (3) życie na obczyźnie (3) akcje charytatywne (2) bezrobocie (2) ciekawostki z życia wzięte (2) cudowna Australia (2) dziwy natury (2) dźwięki z Australii (2) edukacja na emigracji (2) emigracja do Australii (2) komentarz polityczny (2) koszt domów (2) latawce (2) lato w Melbourne (2) muzeum (2) plaża (2) polityka emigracyjna (2) praca w AU (2) psychika emigranta (2) rok szkolny (2) rozrywka (2) szkoła (2) upały (2) wakacje w Australii (2) wspólnota (2) wycieczki za miasto (2) zarobki (2) zarobki w Australii (2) zasiłki socjalne (2) życie na emigracji (2) Australijskie wina (1) Wielkanoc na antypodach (1) agencje pracy i pomocy społecznej (1) antyimigracja (1) ashcomb maze (1) badania (1) dodatki na dzieci (1) emigracja przez edukację (1) figury z piasku (1) footy (1) głosy ptaków (1) imigracja (1) inna droga do Australii (1) kookaburra (1) koszt życia w Melbourne (1) leczenie (1) mundurki szkolne (1) ogrody lawendowe (1) ogród botaniczny (1) owoce (1) podróze (1) porady emigracyjne. (1) pośrednictwo wizowe. (1) praca na outback (1) praca przy zbieraniu owoców (1) restauracje (1) styl życia (1) szkoła średnia (1) tenis (1) test medyczny (1) umowy o pracę (1) wiosna w Melbourne (1) wymagania zdrowotne na pobyt stały (1) wypoczynek (1) wystawa (1) węże (1) zabudowa wiktoriańska (1) zdrowe żywienie (1) złoto w Australii (1)