3/14/2012

Wiadomości z ... Polski?

Ponieważ sporo siedzę w domu to od czasu do czasu oglądam wiadomości z Polski jakie nam tu transmitują na kanale SBS2, są to newsy z Polsatu. No i oto co zobaczyłem i usłyszałem w ostatnim tygodniu:


1. Przez 10 lat sypano do polskiej żywności brudną sól odpadową bez reakcji prokuratury, Sanepidu i organów ścigania, pomimo że mieli o tym informację (czytaj: przez 10 lat instytucje te ukrywały od konsumentów w Polsce i zagranicą fakt dosypywania soli odpadowej do żywności)

Afera wyszła na jaw przypadkowo, dzięki awarii w zakładzie produkcji chloru w Anwilu i dzielnej postawie dziennikarzy TVN. W przeciwnym razie, prawdopodobnie ten perfidny proceder trwałby wiele lat i nigdy nie wyszedł by na jaw.

Popełnili błąd, poważny błąd. Zamiast wsadzić bandytów i skorumpowanych prokuratorów do pierdla, wycofać wszystkie trefne produkty żywnościowe z obrotu, a stratami obciążyć majątki przestępców oraz zmienić system kontroli żywności tak, aby to się już nigdy nie powtórzyło, co dało by wyraźny sygnał dla świata i społeczeństwa, że w Polsce się rozwiązuje problemy, a nie je ukrywa, i co miało by szansę uratować reputację polskich produktów, teraz mamy sytuację gdzie:
- sól drogowa została uznana za bezpieczną do spożycia
- oficjalne ekspertyzy Sanepidu i IW są w sprzeczności z niezależnymi badaniami laboratoryjnymi
- Sanepid nie przebadał szkodliwości dla zdrowia SYSTEMATYCZNEGO spożywania WIELU produktów żywnościowych zawierających trefną sól na przestrzeni WIELU lat
- żaden skażony produkt nie został wycofany z obrotu (sytuacja bez precedensu na skalę światową)
-prokuratura uznała, że ponieważ sól odpadowa nie jest szkodliwa dla zdrowia, podejrzani nie będą oskarżeni o wprowadzenie szkodliwych substancji do żywności
- przestępcy dostaną co najwyżej karę grzywny i maks. 1 rok pozbawienia wolności.

Teraz fama pójdzie w świat, ale zamiast informacji o lokalnych 5 cwaniaczkach, którzy trafili do pierdla za fałszowanie żywności, to o fatalnym systemie kontroli bezpieczeństwa żywności, o korupcji, ukrywaniu prawdy o skażeniu polskich produktów i o spadającym eksporcie.

2. Na dokładkę woda w Polsce ma tyle żelaza, że w Skandynawii jest uznawana za wode przemysłowa tylko. Jak to sprawdzić, zrób herbatkę i zobacz czy po powierzchni pływa jakiś płatek zawiesiny, to właśnie żelazo, niestety nie to zdrowe które nasz organizm potrzebuje.

 3. Wybuchła największa aferę korupcyjna! A myślałem, że wszystkie wielkie już wybuchły ;-)) Urzędnicy brali milionowe łapówki (z reguły po 5mln złotych) za ustawienie przetargu na sprzęt i oprogramowanie komputerowe w organach państwa.


4. Zderzyły się dwa pociągu, zginało 16 ludzi, (wieczny odpoczynek racz im dać Panie), winny jakiś biedny dróżnik, a nie opłakany stan torów i zwrotnic. 
Kolej nie wykorzystała 20mld PLN jakie UE przeznaczyła na remonty i rozbudowę infrastruktury kolejowej.Jak do tej pory zużyli .... 200 mln PLN TYLKO. Pewnie na ulotki reklamowe.


5. Wykonawcy autostrad bankrutują jeden po drugim, ciekawe co im tak zaszkodziło? Toż to jawne wyciąganie kasy z budżetu, wygrać przetarg, wziąć kasę i zbankrutować. Proste że nawet Grecy robią to co parę lat ;-), oszukując budżet UE.


UUUFFFF to trochę za dużo jak na biednego emigranta, chyba wrócę i zrobię tam porządek ;-)))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Etykiety

relaks (8) emigracja (6) ekonomia (5) polityka (5) rekreacja (5) dylematy rodzica (4) pomoc socjalna (4) Boże Narodzenie (3) koszty życia w Australii (3) obywatelstwo (3) praca na emigracji (3) przyroda (3) wycieczki po Melbourne (3) życie na obczyźnie (3) akcje charytatywne (2) bezrobocie (2) ciekawostki z życia wzięte (2) cudowna Australia (2) dziwy natury (2) dźwięki z Australii (2) edukacja na emigracji (2) emigracja do Australii (2) komentarz polityczny (2) koszt domów (2) latawce (2) lato w Melbourne (2) muzeum (2) plaża (2) polityka emigracyjna (2) praca w AU (2) psychika emigranta (2) rok szkolny (2) rozrywka (2) szkoła (2) upały (2) wakacje w Australii (2) wspólnota (2) wycieczki za miasto (2) zarobki (2) zarobki w Australii (2) zasiłki socjalne (2) życie na emigracji (2) Australijskie wina (1) Wielkanoc na antypodach (1) agencje pracy i pomocy społecznej (1) antyimigracja (1) ashcomb maze (1) badania (1) dodatki na dzieci (1) emigracja przez edukację (1) figury z piasku (1) footy (1) głosy ptaków (1) imigracja (1) inna droga do Australii (1) kookaburra (1) koszt życia w Melbourne (1) leczenie (1) mundurki szkolne (1) ogrody lawendowe (1) ogród botaniczny (1) owoce (1) podróze (1) porady emigracyjne. (1) pośrednictwo wizowe. (1) praca na outback (1) praca przy zbieraniu owoców (1) restauracje (1) styl życia (1) szkoła średnia (1) tenis (1) test medyczny (1) umowy o pracę (1) wiosna w Melbourne (1) wymagania zdrowotne na pobyt stały (1) wypoczynek (1) wystawa (1) węże (1) zabudowa wiktoriańska (1) zdrowe żywienie (1) złoto w Australii (1)